Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Cibulová " pomazánka " na topinky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Cibulová " pomazánka " na topinky

    Tento recept se mi nějak po dlouhé době vybavil a nějak jsem na něj pozapomněla...

    Nakrájím hodně cibule na kolečka, rozložím do pekáčku na olej, když se kolečka rozpadají, nevadí, posolím, zakapu dle chuti sójovkou, radši víc než míň dle zkušenosti, zaliju trochou vody a peču v troubě přikryté víkem, doměkka a ke konci bez víka.
    Na stupně si TEĎ nevzpomenu, ale chci zase brzy vyzkoušet, tak dopíšu.
    Je to moc dobré a vypadá to po " udušení " nebo
    upečení jak mini hnědí hadi na topince ( nebo žížaly ) .


    No to je asi chaos recept, ale případně upřesním...
    Pa.
    Last edited by janina s.; 26.08.2011, 00:18.
    anina s.

  • #2
    Jani super nápad, ja cibuli zbožňuju, určitě vyzkouším
    Renata

    Comment


    • #3
      Tak Janí,takhle podobně,teď dělám základ pro omáčku nebo sosík pod maso,pro syna,jen dám místo sojovky(tu nesmí) hodně Worčestru,cibulku pak několikrát vydusím a zase podliji,až se worčestr úplně vsákne do cibulky,ta krásně ztmavne a udělá to dobrou chuť,malinko podliji a opět vydusím a je to i móc dobrý, na to dát dusit osolené plátky vepř. nebo kuřecího masa nebo dřív i jatýrka.....pak jen ještě trochu podlít vodou a poprášit moukou, provařit a oběd je za chvilku hotový!!!
      Hančí

      Comment


      • #4
        Ahoj Hančí, tvůj recept je pro inspiraci super. Cibule má plno využití, četla jsem i kolečka cibule v trojobalu a smažená jako řízky.
        Ta " pomazánka " se mi nějak vybavila a dlouho jsem ji nedělala, a přitom je to rychlá večeře.
        Tak papa.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Jani cibulové kroužky jako řízek vyzkoušej, je to mňam. Jde to rychle, ušlehej těstíčko z hl. mouky a vejce, do sáčku dej strouhanku, několik koleček dej do těstíčka, vyber děrovanou lžící a dej do sáčku, pěkně protřes a je obalíno. Dělám tak všechno malé, květák, brokolici atd.
          Last edited by Renata; 27.08.2009, 09:04.
          Renata

          Comment


          • #6
            Renat, dík za tip, určo vyzkouším. Pa.
            anina s.

            Comment


            • #7
              Renato,ty cibulové kroužky smažené jsou fakt dobré,u nás je dělají v práci,tak si občas nějaký na chuť koupím,tak taky všem milovníkům a milovnicím cibule doporučuji.
              Ahojky VŠEM
              Věrka

              Comment


              • #8
                JaninoS.prosím Tě,ta cibule se jenom teda upeče s těma ingrediencema a nic víc nedáváš?Máš to jako pomazánku,proto se ptám,možná blbý dotaz co?
                Ahojky VŠEM
                Věrka

                Comment


                • #9
                  Původně odeslal Věrka.Věrka Zobrazit příspěvek
                  JaninoS.prosím Tě,ta cibule se jenom teda upeče s těma ingrediencema a nic víc nedáváš?Máš to jako pomazánku,proto se ptám,možná blbý dotaz co?
                  Ahoj Věrko.Věrko, slovo blbý dotaz vyřaď prosím ze svého slovníku
                  Ta cibule se vlastně s tou sójovkou ( čím víc, tím líp ) a trochou vody DUSÍ přikrytá pokličkou.
                  Ten recept se tak nešikovně jmenuje, i když jsem mohla napsat SMĚS na topinky.
                  Jinak nic nedávám.
                  Papa a dobrou.
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    Tak jsem ji udělala dnes na večeři, remoska má asi 180 st. a kolem 20-ti minut se to dělá. Míchám a zkouším, jak je cibule měkká. K tomu topinky na sucho potřené česnekem a na to směs. Po delší době zase pochoutka.
                    Last edited by janina s.; 20.06.2010, 21:48.
                    anina s.

                    Comment


                    • #11
                      Výborná večeře. Přidala jsem žampióny.
                      Ještě, že chlap koupil pivko.



                      anina s.

                      Comment

                      Pracuji...
                      X