Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Česnekové brambory

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Česnekové brambory

    Oloupané brambory nakrájíme na plátky a osmažíme z obou stran na pánvičce do zlatova.
    Dáme do hrnce a osolíme.
    Potom na pánvičce osmahneme nakrájenou cibuli na kostičky do zlatova, vlijeme vajíčka rozmíchaná se solí a pepřem a mícháme do ztuhnutí.
    Do brambor v hrnci vmícháme prolisovaný česnek dle chuti a pak přimícháme do hrnce "vaječinu".
    Vše opatrně promícháme.

    Tento recept mám od taťky a je to výborné..

    Samozřejmě, kdo chce, vmíchá si do toho nakrájenou uzeninu...

    Click image for larger version

Name:	česnekové brambory.jpg
Views:	1
Size:	138.2 KB
ID:	147825



    Last edited by janina s.; 24.04.2013, 22:08.
    anina s.

  • #2
    Jednoduché, rychlé a nemůže to nechutnat díky za receptík
    Iris

    Comment


    • #3
      Ahoj Iris, to máš pravdu.
      Sice to není jakoby " z jednoho hrnce ", ale chuťově moc dobré, ta kombinace.
      Mám to vyzkoušené, a dá se na to ještě třeba nastrouhat nějaký sýr.
      Pa.
      anina s.

      Comment


      • #4
        No Jani ty válíš Toto taky vyzkouším! A podáváš to jako přílohu k něčemu nebo jako hlavní jídlo a třeba nějaký zeleninový salát?
        Papa EMKA

        Comment


        • #5
          Ahoj EMKO, dnes to byla večeře, já si k tomu dala okurku a teď z hrnce ( ušetřil mi 1 špinavý talíř ) dojedl chlap a už potahuje - prý " to má ale grády ".
          Že bych tam dala moc česneku?
          Jinak jsem tam ještě za tepla nastrouhala trochu eidamu.
          Jak jsem psala, kdo chce, může si přidat uzeninu.
          Recept mám od taťky, občas to dělává.
          Jinak kus masa se k tomu taky může dát, ale možná ta chuť sama o sobě stačí?
          Záleží na každém...
          anina s.

          Comment


          • #6
            Jani a tvůj muž večeřel až takhle pozdě? No je pravda, že já se nemám co divit, protože taky někdy v tuto dobu ještě něco jím, ale pak nemůžu usnout jak sem plná. A nadávám si, ale stejně se za pár dní nacpu zas.
            Potřebovala bych tak od Jaruš a Uli tu jejich pevnou vůli !
            Velká škoda, že nejde někde koupit!!!!!!!!! (tedˇ bych ráda vložila smaila, ale dneska mi to tak zlobí, že kdybych nepoužívala tvoje rady ohledně zamodření, kopírování........tak nebudu mít co odeslat. Jak sem nějakého smaila vložím, zbytek textu se mi ztratí)
            Papa EMKA

            Comment


            • #7
              Emko, mi se to seká už od půl 9 místo od půl 1 ( po půlnoci ).
              Proto jsem vypnula ICQ a smajly a jen píšu...
              Můj chlop spíš zobe, často a málo.
              A tomuhle prostě neodolal.
              Stejně zase kouká na Startrek s 2 dcl červeného, tak to stráví, než půjde spát...
              Papa, modré kolečko...
              anina s.

              Comment


              • #8
                Jani to může být dobré§Já dělám,že brambory nakrájím i se slupkou na plátky,do pekáče dám sádlo,strčím do trouby a peču,obrátím na druhou stranu a dopeču do zlatova-křupava,jak komu chutná.česnek rozmíchám se solí a zelenou petrželkou a dám na brambory,taky ještě pčed dopečením dám angl.slaninu na plátky na ty brambory.Osolit dle chuti a k tomu je výborné mléko!!mňamka
                LENKA

                Comment


                • #9
                  Ahoj Leni, anglickou mám ráda a tvůj recept v troubě je taky dobrý.
                  Já tam mám vlastně navíc jen tu vaječinu s cibulkou.
                  Prostě dobrota. A já bych zapila pivkem.
                  ( mlíko mi nedělá dobře - kdysi vyzkoušené... )
                  Pěkný den !
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    Tobě taky pěkný den!Já můžu mlíko i pivko!a k těm brambůrkám to sedne!!!
                    LENKA

                    Comment


                    • #11
                      Já nemůžu ani mlíko, ani med, ani rum. pralinky, můj žlučník to nesnese, ani rum nebo alko v čaji - je mi špatně. Ale neschází mi takové potraviny, jím sýry.
                      Tu kombinaci jsi určo nemyslela dohromady.
                      Někde jsem slyšela, že mlíko zmírní dech z česneku.
                      Bývalý švagr pil mlíko i na řízky.
                      Prostě 100 lidí...
                      Pa.
                      anina s.

                      Comment


                      • #12
                        To jsou chutě-řízky s mlíkem..jo jo
                        Já mám ráda buchty s mlíkem nebo kakaem,ale když si to tak dám je mi špatně,takže k snídani kombinace buchty s mlíkem-kakaem-nemůžu...
                        LENKA

                        Comment


                        • #13
                          Jani, ve středu jsem si je udělala. Jen jsem tam ještě dala zbytek gothaje a cihly. Psala jsi, že to tak raky jde tak jsem vyčistiůa ledničku. maminka dělala něco podobného a já jsem na tom vyrosla. Ona dávala cibuli se salámkem a vajíčka nechala zvlášť. Brambory bez česneku. To byla dobrota. Pá.l
                          Jana H.

                          Comment


                          • #14
                            Ahoj,my děláme taky něco podobného, akorát že místo brambor uvaříme těstoviny. K cibulce přidáme klobásku a čerstvou papriku, chviku orestovat a zamíchat vajíčka. Je to moc dobré a hlavně rychlé.

                            Pa Hanka

                            Comment


                            • #15
                              Ahoj Hanislavo, těstoviny někdy dělám, když mi zbydou a na pánvi s vajíčkem je to rychlejší a šťavnatější ( aspoň pro mě ) než to zapékat.
                              Já jsem jinak bramborová, můžu brambory na 1000 způsobů.
                              A co si tam kdo přidá, je na chuti, aby to každému vyhovovalo a nebo se dá vyklidit lednička.
                              Pěknou neděli.
                              anina s.

                              Comment

                              Pracuji...
                              X