Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Fazolky na smetaně

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Fazolky na smetaně

    2 konzervy fazolek-struků,zelených
    1 smetana do omáčky nebo šlehačka
    kopr,sůl,ocet,cukr,zásmažka
    trošku mléka
    Fazolky,můžou být i mražené uvaříme do měkka,zahustíme zásmažkou,oslíme,přidáme cukr,dle chuti,ocet,a kdo má kopr mražený nebo čerstvý a nakonec nalejeme smetanu.Podáváme s brambory vařenými,s vejci,párkem,či knedlíkem.[attachment=0:3d3xvtv5]fazolky 005.jpg[/attachment:3d3xvtv5]
    Attached Files
    LENKA

  • #2
    Re: Fazolky na smetaně

    No vidíš, to bych si mohla taky někdy udělat, to mám ráda. Já mám naložený svoje a tak díky za připomenutí. :P
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Re: Fazolky na smetaně

      Verko,když máš fazolky svoje vlastní,tak to je úplně nejlepší!My máme fazolky rádi celá rodinka!Pěkný den!
      LENKA

      Comment


      • #4
        Re: Fazolky na smetaně

        Tak to je, kromě hrachové a čočkové polévky,jedinný co z luštěnin, mám moc ráda, jinak je nemusím, ale tohle miluju. :P :P :P
        Hančí

        Comment


        • #5
          Re: Fazolky na smetaně

          Hančí já zase luštěniny můžu ve všech podobách!Ale je fakt,že fazolky na smetaně jsou dobré!
          Teda je hodně lidí co znám co je nemusí a diví se,že zase nám to chutná
          LENKA

          Comment


          • #6
            Re: Fazolky na smetaně

            Leni, já je dělám úplně stejně, převzala jsem od tchýně, která je z Hrušovan u Brna, ale vzala si slováka a roky žije v Bratislavě. tak podobně dělám i " těkvicu"
            tykev nastrouhám, podusím na cibulce a zaleju smetanou, osladím a okyselím, samozřejmě pepř a sůl,do smetany trošku mouky na zahuštění. To se jí bud taky jen s vejcem, nebo , a to je strašné dobré, udělám klasicky roštěnou s hnedým sosem a k tomu tu smetanovou tykev více hustou.Ta kombinace je úžasná.
            Moc zdravím, Iris
            Iris

            Comment


            • #7
              Re: Fazolky na smetaně

              Iris to teda neznám,ale musí to být dobrý!
              Já znám fazolky od kámošky ze školy,dělala ji tak její mamka a dodnes ji tak dělám!
              Taky hodně z cuket jak jsou na zahrádce,cukeťáky,cuketu na plech-něco jako bramborák do trouby,a hlavně cuketové zelí a k tomu uzená žebírka,to je dobrůtka!
              Díky za receptík a príma nápad!
              Moc pozdravů z Brna!Lenka
              LENKA

              Comment


              • #8
                Re: Fazolky na smetaně

                Lenko,když ti zbyde chvilka,napiš prosím recept na ten cuketák do trouby. Cuketu mám moc ráda,ráda z ní něco vytvářím,a když ještě není na zahrádce kupuji ji v Lidlu,takže jí prakticky konzumujeme celoročně. Proto uvítám další recept. Díky.
                Papa EMKA

                Comment


                • #9
                  Re: Fazolky na smetaně

                  Emka je to Nákyp z cukety a v zeleninových jídlech je receptík.Ahoj Lenka
                  LENKA

                  Comment


                  • #10
                    Re: Fazolky na smetaně

                    Lenko moc děkuju,už se na to jdu podívat. Ahoj Emka.
                    Papa EMKA

                    Comment

                    Pracuji...
                    X