Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Titanové nádobí

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Titanové nádobí

    Prohledal jsem zdejší fórum a s podivem jsem dané téma nenašel (krom špatné zkušenosti se značkouAMT GASTROGUSS). Zajímám se o koupi titanového nádobí a chci se zeptat, zda je tady nějaký zkušený uživatel, který by poradil kvalitní značku/značky výrobců.
    Vím že za kvalitní nádobí se platí, ale bohužel na cenu se spoléhat nedá. Určitě neuvažuji o Top Moravii, která je podle mě předražená - kvalitou nemohu posuzovat. Dát ale za čtyřhranný pekáč 15 000 a to je ještě bez pokličky teda nechci Někdo na internetu doporučoval německé značky. Jak je na tom třeba další česká značka TPT coating?

    Děkuji za jakoukoliv zkušenost.

    Pavel

  • #2
    Zdravím, máte ode mě soukromou zprávu.

    Comment


    • #3
      Bylo mi sděleno odborníkem,že mezi ty nejlepší se řadí (co do nádobí) tradiční české firmy a pak ještě němci a francouzi. Pokud si to nenechají vyrábět v PL, Indie, Čína a pod. Je to dané i důsledností kontroly a firmou - i solidní firma si nechá vyrobit šmejd, dostávali se do úpadku, ve snaze zachránit se. V současné době jsou prý velmi slušné levné např. pánve s keramickým povrchem (nedávno byly v Globusu ). Já osobně bych už nikdy na běžné vaření nevyhledávala titanium a pod. nesmysly- za svůj život jsem se setkala zatím se dvěma super značkami - mám 20 let nerez Profesional sada od Tescomy a asi 30 let sada černé litinové s vnitřním modrým smaltem (nevím přesně firmu - možná Sfinx - jen vím že se dělá někde v jižních Čechách ??? ,jsou to smaltovny..) . Měla jsem i jiné smalt, nerez, titánium,,,, a je v popelnici. Tu adhezní pánev co občas potřebujete nebo po které toužíte si kupte v někde Lidlu, tescu... a po opotřebení vyhoďte - finančně vás to vyjde levněji než udržovat dlouhodobě drahý hrnec a brečet nad jeho poškozením - peníze vám za to nevrátí. Levnou pánev vyhodíte s lehkým srdcem.

      Comment


      • #4
        Išo, litinové s modrým vnitřkem jsem vlastnila, když jsem měla plyn, bylo super, bohužel se nehodilo na sklokeramickou desku, tak jsem jej darovala, bylo po letech stále pěkné a nepoškozené.
        Renata

        Comment


        • #5
          Renátko, to je možná škoda - byla jsem informovaná, že i na sklokeramickou a indukční se hodí. Teď ho ze mne vydundala starší dcera na indukč. kamna - prý je po něm velká sháňka. Já ho používala na sklokeramickou desku. Měla jsem základní sadu 3 rendlíky, 3 kastroly,velká pánev, ovál.kastrol -(hrnec, pekáč nevím jaký to mělo oficielní název). Dokoupila jsem ještě jeden ovál, velký a malý hrnec. A náhradní dřevěné madla rendlíku. Ty jsem před lety měnila a pro jistotu jsem ještě koupila jedny navíc do zálohy. Jo a tatínek mi kdysi dělal nová dlouhý šroub do dřevěného madla k rendlíku. Ale stejně nejradši vařím v nerezu - je pravda, že ale není nerez j.ako nerez - asi záleží dost na výrobci.

          Comment


          • #6
            Původně odeslal Pavel81 Zobrazit příspěvek
            Prohledal jsem zdejší fórum a s podivem jsem dané téma nenašel (krom špatné zkušenosti se značkouAMT GASTROGUSS). Zajímám se o koupi titanového nádobí a chci se zeptat, zda je tady nějaký zkušený uživatel, který by poradil kvalitní značku/značky výrobců.
            Vím že za kvalitní nádobí se platí, ale bohužel na cenu se spoléhat nedá. Určitě neuvažuji o Top Moravii, která je podle mě předražená - kvalitou nemohu posuzovat. Dát ale za čtyřhranný pekáč 15 000 a to je ještě bez pokličky teda nechci Někdo na internetu doporučoval německé značky. Jak je na tom třeba další česká značka TPT coating?

            Děkuji za jakoukoliv zkušenost.

            Pavel
            Před 14 dny jsem si koupil titanové nádobí, které mi doporučil můj kamarád. Sám jsem z LIDLU ještě donedávna měl koupený kastrol za 600 Kč z Německa a jsem s ním spokojený.

            Potřeboval jsem ale něco většího a chtěl jsem vyzkoušet nějakou značku, vybral jsem si tedy tento hranatý kastrol. Jedná se o Německý výrobek firmy BAF, mám ho sice teprve chvíli, ale zatím jsem s ním spokojený . Zkuste třeba tedy e-shop titanovepanve.cz, nějaké pekáče tam také mají a cenově vás vyjdou levněji než ta Top Moravia.

            Comment


            • #7
              Původně odeslal ondra.bavic Zobrazit příspěvek
              Před 14 dny jsem si koupil titanové nádobí, které mi doporučil můj kamarád. Sám jsem z LIDLU ještě donedávna měl koupený kastrol za 600 Kč z Německa a jsem s ním spokojený.

              Potřeboval jsem ale něco většího a chtěl jsem vyzkoušet nějakou značku, vybral jsem si tedy tento hranatý kastrol. Jedná se o Německý výrobek firmy BAF, mám ho sice teprve chvíli, ale zatím jsem s ním spokojený . Zkuste třeba tedy e-shop titanovepanve.cz, nějaké pekáče tam také mají a cenově vás vyjdou levněji než ta Top Moravia.
              Ahoj, snad to tu píšu do správné kolonky - trochu mne tenhle způsob tady mate.
              Nicméně - vypadá to, že BAF má i kámoška - už asi 3-4 roky a je s ním dosti spokojená. Nad tím co jsem si užila jen s úžasem žasla. A jestli je to zkutečně to co má ona, mělo snad být použito na vaření při nějaké olympiádě nebo mistrovství v Německu - mělo býti ohodnoceno jako to nejlepší co může být. Takže držím palce, ať se dobře vaří.

              Comment


              • #8
                Titanové nádobí

                Ahoj, já používám titanové nádobí od zdravé nádobí.cz a nemohu si stěžovat. Myslím si, že poměr ceny a kvality je velmi dobrý a mám jej asi už 2 roky a pořád všechno funguje, jak má .

                Comment


                • #9
                  Ahoj, může mi prosím někdo poradit, jaké jsou výhody toho titanového nádobí oproti jiným hrncům? díky Moňa

                  Comment


                  • #10
                    Ahoj, našla jsem článek srovnávající různé druhy materiálu nádobí. Je mezi nimi i titan, litina, smalt,... Tak snad pomůže http://vybavujeme-domacnost.cz/oblib...erialy-nadobi/

                    Comment


                    • #11
                      Mám litinové černé s modrým smaltem uvnitř, používala jsem na klasické plotýnce, pak chvíli na plynu, sklokeramice a nyní na indukci a za těch
                      30 let je pořád pěkné, k tomu Tefal Ingenio s nepřilnavým povrchem s titanem, je to perfektní, skladné nádobí, kromě toho pár pěkných nerezových kousků a mám to vyřešené.
                      Wendy

                      Comment


                      • #12
                        my když jsme předělávali kuchyň, taky jsme koukali po novém nádobí a titan byl jasná volba, tak manželka tehdy vybrala nakonec hrnce tady https://bonio.cz/8-hrnce-kastroly-rendliky a můžu říct, že tak spokojená s nádobím ještě nikdy nebyla, takže kdo třeba taky hledáte, určitě se zkuste podívat, za nás rozhodně lepší než teflon, který se nám vždycky seškrabal, tohle alespoň vydrží

                        Comment


                        • #13
                          Ja jsem nakoupila za super ceny titanove nadobi v LIDL eshopu a jsem maximalne spokojena, kvalita skvela a cena tretinova oproti ostatnim znackam. Pokud clovek pouzije jeste LIDL slevovy kod tak muzete usetrit dalsich treba 200 Kc, maji pravidelne akce na tuhle slevu kazdou nedeli.

                          Comment

                          Pracuji...
                          X