Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Používáte ještě Internet explorer 6? Doporučuji aktualizovat.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Používáte ještě Internet explorer 6? Doporučuji aktualizovat.

    Dobrý den,
    tak jsem se rozhodl napsat nějaký krátký článek o tom proč je důležité zaktualizovat si svůj webový prohlížeč na aktuální verzi. Tím zaktualizovat především narážím na uživatele, kteří ještě používají stařičký internet explorer 6.

    První a asi největší problém je problém bezpečnosti. Explorer 6 byl nahrazen svou novou verzí 7 v roce 2005 a to už je docela dlouhá doba. Další problém může nastat třeba se zobrazováním různých webových stránek, které se nemusí zobrazovat úplně správně. V brzké době se chystáme nasadit na ekuchařku nový design. Po nasazení tohoto designu budu zároveň aktualizovat i toto diskusní fórum, které dostane podobné barvy jako budou na ekuchařce. A proto aktulizujte co nejdříve aby se Vám nová ekuchařka zobrazovala správně

    Jak vlastně zjistíte jakou máte verzi Vašeho exploreru?
    Stačí po otevření prohlížeče nahoře kliknout na ,,Nápověda,, a dále na ,,O aplikaci,,. Poté už by se Vám měla zobrazit i verze daného prohlížeče. Jestliže verze bude 6.něco….., tak se jedná o neaktualizovaný prohlížeč internet explorer.

    Jak prohlížeč aktualizovat?
    Je více variant jak tento problém vyřešit.

    1) Začnete používat nějaký jiný prohlížeč. Nebojte všechny jsou zdarma a v češtině.
    Stahovat můžete z následujících adres a je jedno který z nich si nainstalujete.
    http://www.mozilla-europe.org/cs/firefox/
    http://www.google.cz/chrome
    http://www.opera.com/download/

    2) Zaktualizujete si Váš prohlížeč přes windows update nebo si ho rovnou stáhnete z adresy http://www.microsoft.com/cze/windows...ide-sites.aspx
    Aktualizujte pouze v případě že máte originální operační systém Windows!! Jinak nemůžu zaručit následnou funkčnost operačního systému.
    Klidně se tady můžete zeptat na jakýkoliv dotaz a rád i pomůžu s případnou aktualizací. Stačí napsat Vaší konkrétní situaci (jakou máte verzi windows apod.).
    Aktualizací předejdete problémům, které můžou nastat s novým spuštěním naší ekuchařky (nebude se zobrazovat rozházeně)
    Jarda
    ekucharka.net ---> Praktická videokuchařka

  • #2
    Jardo,
    díky za info. Jedna starost z krku (aspoň doufám) - mám Mozillu Firefox 3.6.8
    Nevím, jestli je to nová nebo stará verze, ale vždycky, když mi vyskočí okýnko s hláškou o nové aktualizaci, tak na to kliknu a je to (někdy si říkám, jestli si nestahuju nějakej vir ).
    Těším se na nový design stránek
    Gábina

    Comment


    • #3
      Dobrý večer,
      ano je to nejnovější verze a já jí používám také

      Jarda
      ekucharka.net ---> Praktická videokuchařka

      Comment


      • #4
        No, tak mi se ukázalo 6.0...........
        anina s.

        Comment


        • #5
          Původně odeslal janina s. Zobrazit příspěvek
          No, tak mi se ukázalo 6.0...........
          Nic se neděje! Spolu to vyřešíme
          Prosím založte nové téma zde http://forum.ekucharka.net/forumdisplay.php?f=154 (to jsou dotazy pro administátora a tam můžeme v klidu diskutovat)
          Je jedno jak se to téma bude jmenovat (třeba explorer 6 na tom nezáleží ) Až to téma založíte, tak Vám napíšu co bych doporučoval za řešení.

          Jarda
          ekucharka.net ---> Praktická videokuchařka

          Comment


          • #6
            Dobrý den , Jaroušku,
            mám W exlporer 7 a ta první nová stránka se mi zobrazuje je do půlky monitoru. Pak dlouho nic a zase dole pod čarou ty weby drobným písmem. Nemohu vkládat příspěvky k videům, mám tam jen Jana H, a e-mail a pak už nic.
            Jardo, nespěchá to, protože jestli to bude složitý, tedy na mne, tak stejně musím počkat na Petru - dceru.
            Moc děkuji, pěkný den, vlastně už jen zbytek. Páčko.
            Přišla jsem na to až teď odpoledne. Díky moc.
            Jana H.

            Comment


            • #7
              Jardo, díky, už to jde. pěkný den.
              Jana H.

              Comment


              • #8
                Zdravím, jen se vypovídám.
                Když jsem v Opeře, kliknu na hýbajícího se smajla pravou myší, ukáže se "kopírovat obrázek". Chci ho vložit do odpovědi zmáčknutím CTRL+V, ale to bych měla klávesy na zemi, jak bych mačkala a nic se nevloží.
                Píšu komentář, všechno se mi podtrhuje, místo smajlů mám písmena a závorky, místo zabarvení mám pořád černý text, jen se mi ukáže "blue" v závorce.
                Najela jsem do "seznamu" = starý prohlížeč ?????
                Klikla jsem pravou myší na smajla, tam bylo JEN "copy"(kopírovat, tomu ještě rozumím), zmáčknu CTRL+V, bez problémů se obrázek vloží, text mám po označení modrý a smajli se tváří jak z tabulky napravo, nic se mi nepodtrhuje, tak jsem spokojená, i když některé věci mám posunuté, ale u příspěvků mi to ukazuje i ČAS vložení, což pro někoho nemusí být podstatné, já jsem zvyklá.
                Tohle není stěžování si, jen popovídání, protože kluk mi vysvětluje dokola rozdíl v prohlížečích a on umí smajla vložit i v opeře, i když jinak než CTRL+V.
                Tak se to asi od něj naučím a vezmu si k tomu diktafon.
                Tak si počtěte a řekněte si, no já mám všechno v poho.
                Mějte se všichni pěkně, zdraví PC analfabet.
                anina s.

                Comment


                • #9
                  Původně odeslal janina s. Zobrazit příspěvek
                  Zdravím, jen se vypovídám.
                  Když jsem v Opeře, kliknu na hýbajícího se smajla pravou myší, ukáže se "kopírovat obrázek". Chci ho vložit do odpovědi zmáčknutím CTRL+V, ale to bych měla klávesy na zemi, jak bych mačkala a nic se nevloží.
                  Píšu komentář, všechno se mi podtrhuje, místo smajlů mám písmena a závorky, místo zabarvení mám pořád černý text, jen se mi ukáže "blue" v závorce.
                  Najela jsem do "seznamu" = starý prohlížeč ?????
                  Klikla jsem pravou myší na smajla, tam bylo JEN "copy"(kopírovat, tomu ještě rozumím), zmáčknu CTRL+V, bez problémů se obrázek vloží, text mám po označení modrý a smajli se tváří jak z tabulky napravo, nic se mi nepodtrhuje, tak jsem spokojená, i když některé věci mám posunuté, ale u příspěvků mi to ukazuje i ČAS vložení, což pro někoho nemusí být podstatné, já jsem zvyklá.
                  Tohle není stěžování si, jen popovídání, protože kluk mi vysvětluje dokola rozdíl v prohlížečích a on umí smajla vložit i v opeře, i když jinak než CTRL+V.
                  Tak se to asi od něj naučím a vezmu si k tomu diktafon.
                  Tak si počtěte a řekněte si, no já mám všechno v poho.
                  Mějte se všichni pěkně, zdraví PC analfabet.

                  Jen jsem chtěla říct, že mi dnes syn nainstaloval Mozillu, všechno špatné pro mě bylo díky Opeře a teď jsem spoko jak želva.
                  Žádné závorky, písmenka a kvízy. Písmo mám modré a smajlíci jsou, jak mají být.
                  Kopírovat obrázek a vkládat taky jde, i když jinak - levou myší zamodřím, CTRL+C, pak CTRL+V. Žádné "kopírovat" a "vložit".
                  Pěkný večer.
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    Dobrý večer, moc bych Vás, milí přátelé, chtěla poprosit o radu, jak mohu přidat svůj komentář k obrázkům ve fotogalerii? Již několikrát jsem se chtěla zapojit a k Vašim fotografiím přidat svůj komentář, popřípadě se zeptat, ale nevím, jak na to. Díky za každou odpověď. Zdravím Vás všechny, kteří tu pravidelně přispíváte, mám tyto stránky moc ráda, jsem tu každý den, a tak jsem si dovolila Vás oslovit jako přátele. Věra

                    Comment


                    • #11
                      Původně odeslal VěraZ Zobrazit příspěvek
                      Dobrý večer, moc bych Vás, milí přátelé, chtěla poprosit o radu, jak mohu přidat svůj komentář k obrázkům ve fotogalerii? Již několikrát jsem se chtěla zapojit a k Vašim fotografiím přidat svůj komentář, popřípadě se zeptat, ale nevím, jak na to. Díky za každou odpověď. Zdravím Vás všechny, kteří tu pravidelně přispíváte, mám tyto stránky moc ráda, jsem tu každý den, a tak jsem si dovolila Vás oslovit jako přátele. Věra
                      Zdravím VěrkoZ. úplně dole je modrý rámeček, tam napíšeš svůj komentář a klikneš na "odeslat". Pokud tam rámeček není, asi se musíš přihlásit, mi se to kdysi taky stávalo, ale teď už mám klid.
                      Tak snad jsem trochu pomohla, jinak se klidně ptej, všichni tady ti rádi poradí a vítej, pokud setrváš.
                      anina s.

                      Comment


                      • #12
                        Dobrý den VěrkoZ,
                        ano nejprve se do fotogalerie musíte přihlásit. Pro přihlášení použijte stejné přihlašovací údaje jako máte sem do fóra. poté už by Vám komentáře do fotogalerie měly jít psát.
                        Kdyby Vám to nešlo, tak mi ještě napište.

                        Jarda
                        ekucharka.net ---> Praktická videokuchařka

                        Comment


                        • #13
                          Jani, Járo, moc Vám oběma děkuji. Zakopaný pes byl opravdu v mém přihlášení (či spíš v nepřihlášení). Napraveno, už lze psát případné komentáře. Ještě jeden dotaz: Musím se vždy při každé "návštěvě" do fotogalerie přihlášit a odhlásit? Díky a krásně Vás zdravím. Věra

                          Comment


                          • #14
                            VěrušZ. pokud můžu psát za sebe, tak já se nemusím přihlašovat, neodhlašuje mě to(a já se sama neodhlašuju, mám svůj PC). Prostě když se přihlásím na fórum, tak když kliknu na "fotogalerii", jsem tam a můžu koukat i psát.
                            Nevím ale, jak to mají ostatní.
                            anina s.

                            Comment


                            • #15
                              Jani, jsi jako blesk, to je bezva, že mi takhle hezky radíš. Děkuji. Určitě se už zapojím aktivněji, do teďka jsem jen četla recepty, zírala na krásné výtvory na fotkách, sem tam zkouším některé z receptíků, jsem nadšená. Přeju prima večer. Věra

                              Comment

                              Pracuji...
                              X