Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Uzení

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Uzení

    Zdravím všechny příznivce dobrého jídla.Mím koníčkem se po RC modelaření stalo další:UZENÍ.Postavil jsem si krb s udírnou a každý týden jen udím a udím.Střídáme se ženou jeden týden ryby a druhý sýry.Takže 2x do týdne to a pak to.Uzení mě přivedl můj EX tchán s kterým jsem stále v dobrém kontaktu.Už se těším jak v tuto dobu podzimní budu už udit i maso.Takže všem dobré vůle přeji hodně zdaru při vaření a pokud máte zájem,podělím se sváma o recepty na usezí.Tak hodně štěstí Tomajda

  • #2
    Tomajdo zdravím, my tedy tak často neudíme, ale ryby jsou vynikající a sýr jsem nikdy nezkoušela a nevím ani jak a to bych byla ráda za nějaký návod a jaký sýr použít.
    Ivana M

    Comment


    • #3
      Zdravím.
      Sýr děláme jednoduše.Prostě v jednoduchosti je krása.Na každém záleží jaké má chutě a přidá si koření a ingredience dle svého uvážení.Já to dělám takto.Udíme roládu.
      Balení plátkového sýra dám na utěrku,20dkg slaniny,drcený kmín,pepř,sladká paprika.Sýr si naskládám vedle sebe 3 plátky a postupně od sebe kladu další tak aby se překrývali o cca 1cm.Na první vrstvu dám slaninu,o pepřím,o kmínuju,dám sl.papriku.Poté opět skladba sýru,slaniny a koření.poté vše pomocí utěrky zaroluju a za pomoci své ženy dám do punčochy.Utáhnu provázkem,tak zvnikne takovej pytel.
      A teď teplota v udírně.Teplota musí být 90 stupňů.Po dobu cca 3h udržuji 90 stupňů a zbytek 1h až 1 1/5h pomalu ubírám na 70 stupňů.Poté vyndám sýr,nechám vychladnout,a podáváme.Sýr při vysoké teplotě udělá takovou struktu.Ale i během uzení nepatrně vytéká roztavený sýr.Ničeho se nebojte-je to normální jev.Po vychladnutí je v krustě,punčocha jde krásně od sýru no a už konzumujem.
      Doufám že bude chutnat.Samozřejmě v záloze ještě jeden recept.
      Tomajda

      Comment


      • #4
        díky,jak budeme udit,tak to zkusím
        Ivana M

        Comment

        Pracuji...
        X