Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Medové perníčky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Medové perníčky

    Recepty na tyto perníčky jsou opravdu vyzkoušené a moc dobré. Ivanka mě o nějaký recept žádala, tak snad budou chutnat.

    Suroviny:
    1 kg hladké mouky
    70 dkg Hery /nikoliv máslo/
    12,5 dkg tekutého medu
    19 dkg práškového cukru
    5 žloutků
    kůru z 1 citronu
    1,5 dkg jedlé sody
    2 sáčky vanilkového cukru
    1 sáček mleté skořice

    Všechny přísady prosijeme na jednu hromádku, uprostřed uděláme důlek, do kterého dáme med, žloutky, cit.kůru. Tuk zpracujeme s trochou mouky na vále, zpracujeme těsto a utvoříme válek . Těsto necháme odpočinout do druhého dne, můžeme ho ale i po hodině zpracovat. Vyválíme na plát, vykrajujeme různé tvary a upečeme. Po upečení jsou hned křehké a vydrží v tomto stavu i několik měsíců.

    Ještě bych chtěla přidat recept na ořechové perníčky:

    25 dkg hladké mouky
    8 dkg moučkového cukru
    8 dkg másla
    8 dkg mletých ořechů
    1 vejce
    1 lžíce medu
    1 lžička perníkového koření
    kůra z 1 citronu
    1/4 lžičky jedlé sody

    Vypracujeme těsto, necháme nejméně 1 hodinu odležet v chladu, rozválíme, vykrájíme různé tvary a upečeme. Vychladlé perníčky polejeme čokoládovou polevou, zdobíme mandlí. Já jsem na čoko polevu sypala na Velikonoce barevnou čoko rýži a vypadalo to moc dobře.

    Před pečením perníčky potřeme!!!!
    /žloutek + trochu bílku + kapku mléka + trochu cukru/

    Doporučuji péct z dvojité dávky!

  • #2
    Re: Medové perníčky

    Martinko díky moc, hodně brzy je určitě vyzkouším. Potřebuji se na nějakých ustálit. Ivana M

    A mám mazat před pečením i ty první perníčky
    Ivana M

    Comment


    • #3
      Re: Medové perníčky

      Určitě vyzkouším.Jak tlusté mám vyválet těsto?

      Comment


      • #4
        Re: Medové perníčky

        Martinko, u toho prvního receptu na perníčky je opravdu na 1 kg mouky 7O dkg tuku?

        Comment


        • #5
          Re: Medové perníčky

          Děvčata, odpovím Vám všem třem najednou. Potírají se Ivanko pouze ty druhé perníčky. Těsto se Lili vyvaluje tak asi 3-4 mm, já je mám radši takový nižší, ale někdo zase spíš vysoké. A co se týče poměru té hery a mouky , tak je to správně. Ty perníčky jsou proto tak měkké. Mám spoustu receptů bez tuku, nebo s malým množstvím, ale ty jsou spíš na zdobení na stromeček. Jak píše Ivanka, takové tvrďáky. Jestli můžu doporučit, tak ty druhé ořechové perníčky jsou snad ještě lepší než ty první. Snad se osvědčí i u vás.

          Comment


          • #6
            Re: Medové perníčky

            díky,díky,díky
            Ivana M

            Comment


            • #7
              Re: Medové perníčky

              Zkoušela jsem ty ořechové a jsou moc dobré jen jsem neměla to perníkové koření ale stejně to chutnalo jako perníčky

              Comment


              • #8
                Re: Medové perníčky

                Varianta na ořechové perníčky:

                2 vejce
                15 dkg cukru
                12 dkg strouh. oříšků
                15 dkg másla
                1 lžíce medu
                1 kypřící prášek do perníku
                20 dkg hl. mouky
                Prášek do perníku smíchat s moukou, pak ostatní a těsto nechat odpočinout asi 1 h (nebo přes noc),
                dají se vykrájené a upečené potřít čokol. polevou a ozdobit oloup. mandlí (dle pův. receptu).
                Já je ale také potírám před pečením rozšlehaným vejcem, dám na ně rovnou mandli, upeču
                a čokoládu už nedávám.
                Wendy

                Comment

                Pracuji...
                X