Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Karlovarský knedlík II.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • iris
    replied
    Mariééééé...... to byl krásný smeč.........tleskám.....opravuji Radek Kašpárek......

    Leave a comment:


  • Marie z Moravy
    replied
    Ahoj Irisku, nebyl to Radek Kašpárek? Jestli uz toho tenisu nemas moc v hlave??? Ale nevim, mozna se pletu...

    Leave a comment:


  • iris
    replied
    J používám průsvitnou, pořádně zabalit jako do bonbonu a po uvaření propíchat, našla jsem bezva postup balení knedlíku. podle toho to dělám.........nejde mi kopírovat adresa, ale to Radek Štěpánek.. karlovarský
    knedlík youtube.


    Last edited by iris; 07.03.2013, 21:51.

    Leave a comment:


  • mb13
    replied
    Knedliky urcite vyborne. Pouzit alufolii nebo tu prusvitnou frischhaltefolii?

    Leave a comment:


  • iris
    replied
    Marie, chce to čerstvou petrželku,to je pak lepší, já ji neměla a sušená se tam ztratila. Mě vyhovuje, že je tam jen malinko mouky a jsou takové lehké a lahodné..

    Leave a comment:


  • Marie z Moravy
    replied
    Irisku, tak jsem zkousela v NE, byl vyborny, diky.

    Leave a comment:


  • iris
    started a topic Karlovarský knedlík II.

    Karlovarský knedlík II.

    Rohlíky nebo housky cca 5 ks....3 vejce, máslo cca 50 ml, vlažné mléko cca 100 ml, sůl, petrželka, cibulka, nejlépe jarní, hrubá mouka asi 30 gr.

    Pečivo, den staré, nakrájíme na kostičky a ještě necháme proschnout, na másle osmažíme cibulku a po vypnutí přidáme petrželku. Osolíme.
    Žloutky rozšleháme , zalejeme mlékem a orestovanou cibulkou i s máslem, zaprášíme moukou, té je fakt jen malinko....Click image for larger version

Name:	P3020707.jpg
Views:	1
Size:	82.1 KB
ID:	147817Click image for larger version

Name:	P3020709.jpg
Views:	1
Size:	70.0 KB
ID:	147818 Promícháme a nakonec přidáme sníh z bílků. Necháme cca 15 min. odpočinout.
    Na folii naneseme hmotu a zavineme, musíme hodně utahovat a konce stáčet jako u bonbonu. V ruce ještě několikrát otočíme držíce za stočené konce. Kusem folie ještě zajistíme stočené cancoury.
    Vaříme pozvolna asi 25 min.
Pracuji...
X