Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Smažené palačinky s brokolicovou náplní

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Smažené palačinky s brokolicovou náplní

    Původní receptura

    Suroviny na těsto:
    2 vejce,
    300 g hladké mouky
    1 stroužek česneku
    1 lžíce nasekané petrželky nebo pažitky
    150 ml sodovky
    150 ml piva
    300 ml mléka
    1 ČL grilovacího koření,pepř,sůl

    Náplň:
    250g brokolice
    300 g uzeného masa nebo uzeniny
    200 g strouhaného sýra
    hl.mouka,vejce,strouhanka na obalení a olej na smažení

    Brokolici a maso uvaříme,necháme vychladnout a nasekáma nadrobno.Sýr nastrouháme.
    Ze surovin vyšleháme těsto a necháme chvilku stát,pak napánvi vymazané olejem usmažíme palačiny - z tohoto množství je 9-10 palačinek.
    Na každou palačinku dáme brokolici,maso a posypeme sýrem.přehneme trochu strany a zamotáme jako palačinku, - vznikne nám závitek, ze kterého se nebude po stranách sypat náplń. Spíchneme párátkem. obalíme v mouce,vajíčku a strouhanece jako řízek a usmažíme na oleji z obou stran dozlatova.
    Podávám teplé /např. i s bramborem/ i studené, příloha zelenina

    Moje úprava
    těsto jsem udělala stejné,měla jsem 9 větších palačinek.
    Náplň jsem si trochu upravila podle svého:
    na oliv.oleji jsem usmažila trochu pórku,přidala jsem tam uzené maso na kostičky nakrájené /lze jakoukoliv uzeninu-vońavou/,přidala trochu soli,bílého pepře,brokolici jsem udusila na páře s vegetou na ochucení a pak jsem ji přidala na malé kousky nakrájenou k masu a pórku.
    Omelety jsem plnila touto hmotou,nasypala jsem na to trochu nivy nahrubo nastrouhané a cihly,zabalila do závitku a položila do vymazaného pekáče na zapečení. Toto jsem potřela vajíčkem,posypala zbývajícími sýry - niva a cihla a zasypala ještě zbytkem na proužky nakrájeného uzenéh.Zapekla chvíli dozlatova a podávala se zeleninovou oblohou.Je to syté,není vůbec potřeba žádnou jinou přílohu.
    Vyzkoušejte,je to fakt dobré a zase něco jiného.
    Last edited by Věrka.Věrka; 04.03.2011, 13:24.
    Ahojky VŠEM
    Věrka
Pracuji...
X