Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Dva z jednoho - roláda a "ptáčci" z vepřové kýty :-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Dva z jednoho - roláda a "ptáčci" z vepřové kýty :-)

    Rozhodla jsem se udělat na oslavu mimo jiné roládu z kýty, ale špatně jsem rozdělila maso na dvě části - z jedné šla udělat roláda, jenže co s tou druhou nepravidelnou částí... Napadly mě závitky - ptáčci
    Nevím, jestli už tady někdo napsal stejné recepty, kdyžtak se omlouvám, jde o to, že občas se někomu stane, že maso špatně rozřeže, tak má aspoň inspiraci

    cca 1kg kýty
    sůl, pepř, vegeta
    hořčice
    5 vařených vajec ( podle "délky" rolády - radši si udělejte o 1 až 2 více, radši ať zbyde než aby chybělo )
    1 pikantní párek ( měla jsem čertovku, ale nemusí být nutně pikantní )
    1 kyselá okurka
    15 dkg anglické slaniny - plátky
    15 dkg moravského uzeného nebo jiný oblíbený "výrazný" salám
    2 cibule
    olej
    mouka na zahuštění

    Maso rozdělíme na dvě části - tu o něco větší a hezčí rozklepeme na tenký plát, menší část rozkrojíme na 4 části, které taky rozklepeme na tenko. Obě masa z obou stran osolíme a opepříme, ten velký plát z jedné strany posypeme navíc vegetou. Oba druhy potřeme z jedné strany hořčicí - u masa na roládu potíráme stranu neposypanou vegetou.
    Roláda - potřenou stranu poklademe slaninou, ale trochu slaniny si dáme bokem ( na závitky ) , přidáme moravské uzené a 4 vajíčka, které jsme rozpůlili, položíme je řeznou stranou dolů a opatrně a pevně zavineme. Zavážeme motouzkem či nití, jak je kdo zvyklý. Maso mírně podlijeme a pečeme něco málo přes hodinku v troubě vyhřáté na 200 stupňů. Během pečení obracíme. Roláda se nepeče moc dlouho, protože nemá moc velký průměr.
    Závitky - "ptáčci" - okurek, vajíčko a párek - všechno rozdělíme na 4 části, které dáme na pomazané maso - vytvoří nám to hezkou mozaiku Srolujeme a zavážeme motouzkem či nití. Pokrájíme zbylou slaninu a cibuli, osmahneme v tlakovém hrnci na troše oleje, až cibulka bude mít nazlátlou barvičku, přidáme závitky a prudce osmahneme ze všech stran, zalijeme vodou, osolíme, opepříme a dusíme cca půl hodinky - pokud nepoužijete tlakový hrnec, potrvá to déle. Maso vyjmeme, zbavíme motouzku a zahustíme omáčku. Samozřejmě dochutíme.

    Mě to všechno pěkně vyšlo, že jsem to měla naráz hotové - ještě jsem si stihla uvařit rýži a oběd se mohl podávat Roládku jsem dala pak návštěvě Záměrně jsem použila slaninu a moravské uzené, protože jsem nevěděla, jestli ta kýta nebude suchá. Všechno bylo dobré
Pracuji...
X