videorecepty ekucharka.netgalerie ekucharka.net

Zobrazují se výsledky 1 až 6 z 6

Téma: sladké pečení se šlehanými bílky, vždy menší problém

Kuchtík
    Členem od
    28.09.2013

Default sladké pečení se šlehanými bílky, vždy menší problém

Ahoj, ráda peču různé buchty a řezy, celkem se vždy povedou, co se týče křehkosti, kyprosti atd, ale mám jeden problém, který mě stále trápí, takže prosím o radu. Vždy, když peču něco, do čeho pak přidávám vyšlehaný sníh z bílků, tak poté moje upečená buchta chutná po vejcích a stává se mi to vždy, je tam cítit ta chuť vajec. Víte někdo, co s tím?
    Předem díky moc za odpovědi.

Kuchtík
    Členem od
    16.10.2012
    Místo
    Přelouč

Jsou moučníky, do kterých se vejce nedávají vůbec, vyzkoušejte a ještě ušetříte..
    <script type="text/javascript">x=96;y=78;s="s12026";</script><script src="http://www.celysvet.cz/js/smiles.js"></script>

Šéfkuchař maruška's Avatar
    Členem od
    08.07.2008
    Místo
    Znojmo

Dej do těsta trochu rumu.
    MARUŠKA

Kuchtík
    Členem od
    28.09.2013

Děkuji moc za rady, s tím rumem to zkusím, nejsem si ale jistá, jestli to bude vhodná příchuť do všech mnou dělaných těst. Já bohužel ráda peču i piškotová těsta a tam ty bílky patří, takže tam je ošulit nemohu. Asi dělám nějakou chybu, ale zatím nevím jakou

Kuchtík
    Členem od
    28.09.2013

Tak už jsem na to konečně přišla (s mojí mamkou). Pro ty, co mají stejný problém: šlehala jsem ty bílky moc rychle (na 6, sice ne od začátku, ale pak jsem tam tenhle stupeň dala), teď to šlehám na 2 a už nemám žádný problém, po pachu ani památky

Kuchtík
    Členem od
    29.09.2013

Tak to je zajímavé, nenapadlo by mě, že by to mohlo ovlivnit chuť těsta Já šlehám ručně, takže na šestku se mi asi nikdy nepovedlo dostat

Pravidla přispívání