videorecepty ekucharka.netgalerie ekucharka.net


Zobrazují se výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Jdou upéct buchty v téhle mikrovlné troubě?

 1. #1
  Kuchtík
  Členem od
  08.08.2014
  Příspěvky
  1

  Default Jdou upéct buchty v téhle mikrovlné troubě?

  Ahoj chceme upéct buchty ale máme plynový sporák a troubu a ikdyž jste mi říkaly že buchty vznikly dávno před troubou tak se to tam jak říkala máma blbě peče nebo co. Tak se ptám jestli se jdou péct buchty v mikrvloné troubě když se to od trouby liší jen velikostí......šlo by to upéct v téhle troubě co máme doma?
  http://mikrovlnne-trouby.heureka.cz/daewoo-kor-7g8kb/?gclid=CP2usL2VhMACFXDKtAodDTQAgg

 2. #2
  Kuchtík
  Členem od
  20.10.2014
  Příspěvky
  16

  Default

  Tak o pečení v mikrovlnce jsem nikdy neslyšela, podle mě to pracuje na úplně jiném principu než klasická trouba a musel byste to tam mít několik hodin, což rozhodně není ekonomicky výhodné

 3. #3
  Kuchař
  Členem od
  25.11.2008
  Příspěvky
  37

  Default

  Nevím jestli klasické buchty půjdou, ale bábovku a dortový korpus jsem párkrát pekla v klasické mikrovlnce bez grilu, trvalo to cca 7 - 10 minut a pekla jsem na plný výkon, je třeba zkoušet po cca 5 min špejlí propečení, aby se nezačala od krajů vysušovat. Nemá klasicky vypečenou kůrčičku jako z klasické trouby, ale když jsem pospíchala, není to vůbec špatné. Mám skleněnou formu na bábovku a silikonovou formu na dort.
  Wendy

 4. #4
  Kuchtík
  Členem od
  20.10.2014
  Příspěvky
  16

  Default

  Tak jsem si dala ten čas a pogůglila, no musím říct že jsem docela nadšená z nabídky nádobí a hrnců do mikrovlnek... protože jsem spíš na pečení sladkého tak asi vyzkouším upéct dortový korpus, bábovky v mikrovlnce v hrnečku už jsem dělala, ale korpus teda ne. jasně, určitě to není na pečení celého dortu (asi by mi právě ta kůrčička chyběla) ale na korpusy proč ne? taky musím vyzkoušet udělat brambory - máme je doma rádi na jakýkoliv způsob a nějaký ten napařovací hrnec se hodí i třeba na rychlé ohřátí knedlíků (nenávidím ohřívání knedlíků na sporáku a že jsem se jich v práci naohřívala...)
  Jenom jsem se chtěla zeptat - tu bábovku v té silikonové formě jste taky dělala v mikrovlnce?

 5. #5
  Kuchař
  Členem od
  25.11.2008
  Příspěvky
  37

  Default

  Bábovku jsem dělala ve skleněné formě, silikonovou mám na dort.
  Wendy

Tags for this Thread

Pravidla přispívání

 • Nemůžete zakládat nová témata
 • Nemůžete přidávat odpovědi
 • Nemůžete přidávat přílohy
 • Nemůžete upravit své příspěvky
 •