videorecepty ekucharka.netgalerie ekucharka.net

Zobrazují se výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Elektrický gril, nebo gril na dřevěné uhlí

Kuchtík
    Členem od
    12.02.2019

Default Elektrický gril, nebo gril na dřevěné uhlí

Zdavím všechny příznivce grilování a mám na vás dotaz- chtěl bych si letos pořídit nový gril s tím, že bych ho nejradši využíval po celý rok, ale mám strach, jestli bude maso z elektrického grilu opravdu chutnat jako grilované, nebo spíše upravené na pánvi. Proto mám dilema, jestli pořídit elektrický gril, nebo klasický gril na dřevěné uhlí a v jaké cenové relaci má smysl elektrický gril kupovat, aby njakou dobu vydržel (slyšel jsem, že jeho topná tělesa často brzy odchází).

Kuchtík
    Členem od
    12.04.2019

My máme doma jak elektrický gril, tak i gril na dřevěné uhlí, takže můžu srovnávat- elektrický gril bych já osobně brala opravdu jen na zimu, případně pro někoho, kdo bydlí třeba v paneláku a má na grilování jen omezený prostor a možnosti. Maso z něj je dobré, ale nemá takovou tu kůrku, které dosáhnete asi jedině při grilování na grilu na dřevěné uhlí. Přitom máme oba grily poměrně kvalitní- elektrický gril od Tescomy- jeden z nejvyšších modelů a gril na dřevěné uhlí z i-market.cz - ale taky jeden z těch lepších a kvalitnějších s regulací vzduchu a různými doplňkovými funkcemi.
    Poslední úpravu provedl(a) Zora; 06.06.2019 v 13:32.

Kuchtík
    Členem od
    29.07.2019

Citace Původně odeslal Jiris Zobrazit příspěvek
    Zdavím všechny příznivce grilování a mám na vás dotaz- chtěl bych si letos pořídit nový gril s tím, že bych ho nejradši využíval po celý rok, ale mám strach, jestli bude maso z elektrického grilu opravdu chutnat jako grilované, nebo spíše upravené na pánvi. Proto mám dilema, jestli pořídit elektrický gril, nebo klasický gril na dřevěné uhlí a v jaké cenové relaci má smysl elektrický gril kupovat, aby njakou dobu vydržel (slyšel jsem, že jeho topná tělesa často brzy odchází).
    Z dotazu jsem nepochopil, zda chcete gril na vnitřní použití nebo to venkovní. Pokud venkovní, tak o plynovém grilu jste neuvažoval? Podle mě je to nejlepší a nejrychlejší způsob grilování. Pustíte plynovou bombu a grilujete. Žádné rozpalování dřeva ani nic podobného. Pokud by vám chyběla vůně dřeva, i do plynových se dá dokoupit dřevo, které následně uvolňuje svoji vůni a ta se dostává do masa. Osobně mám G21 California BBQ Premium line podle https://www.rankito.cz/nejlepsi-zahradni-grily/ a kvalitou zpracování i jednoduchostí použití si jej nemohu vynachválit.

Pravidla přispívání