videorecepty ekucharka.netgalerie ekucharka.net

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se výsledky 11 až 16 z 16

Téma: Domaci nudle polevkove

Šéfkuchař iris's Avatar
    Členem od
    01.08.2008
    Místo
    Ústí nad Labem

Já dělám podle j. olivera, míchám polohrubou a hrubou mouku .. tak na 125 g z každé, velké vejce a vždycky ještě 2-3-4 žloutky navíc, vodu nedávám, někdy kápnu olivový olej,.. s těstem se krásně pracuje .
    Iris

Šéfkuchař
    Členem od
    10.07.2008

Já dávám hrubou,těsto nesmí být tuhé, aby šlo co nejslábjec vyválet.Moje nudličky jsou v galérce.

Kuchtík
    Členem od
    07.11.2011

Já dávám hrubou. Jinak z toho těsta pak udělám buď nudle nebo je nastrouhám na struhadle na takévé malé jakoby nočky.

Kuchtík Kocour Garfield's Avatar
    Členem od
    25.11.2011
    Místo
    Vysočina

Milé dámy, dnes jsme dělali domácí nudle, ovšem dle kuchařky z minulého století, snad vydání Rettigové. Tam se neuvádí druh mouky, ale jen že tu nejdražší, s tím, že na 1/8 mouky patří 1 žloutek, takže jsme to dělali z polohrubé a původně začínali na 8 žloutcích, ale nakonec jich padlo 12. Bez vody a oleje je to ale mazec. V kuchařce se píše, že nic z toho do domácích nudlí nepatří. Těsto je ale stejně hutné jako třeba bramborové, jenže ne tak vláčné. Po provlhnutí je ale nádherné a fajn se válí. Krájel jsem asi půl druhé hodiny, takže mám tlapičky celé otlačené. Pro zvědavce /klasicky nožem/.
    Ale zeptám se Vás: moje babička pocházela z moravského Slovácka a tam se domácím nudlím říkalo lokše.
    Všechno bylo jak uvádíte v podstatě vy, jen s tím rozdílem, že jakmile se pláty daly sušit, tak buď před sušením nebo po částečném oschnutí se plát stočil do ruličky a když se to pak krájelo, byly z toho šíleně dlouhé nudle. Já to zkusil taky - když se to jen trochu nechá oschnout, krásně se to stočí, ale těsto opět začne vlhnout. Když je to vyválené jako maxi plát, tak z toho zas nenakrájím dlouhé, souměrné nudle. Samozřejmě, že mohl na to existovat nějaký udělátor, co by ty nudle nakrájelo v dlouhých uzounkých pásech, ale nic takového jsme doma neměli.
    Nevíte, jak to smotat, abych dokázal nařezat dlouhé nudle? /V podstatě jsou asi dlouhé, jako prodávané hnízda, jenže asi 3-4 mm široké/

Vařeno dle : Slavínová, Milada - Velká ilustrovaná kuchařka z roku 1898
    Poslední úpravu provedl(a) Kocour Garfield; 19.12.2011 v 16:52. Reason: dodána kuchařská kniha

Šéfkuchař iris's Avatar
    Členem od
    01.08.2008
    Místo
    Ústí nad Labem

Zkus smotat a krájet šikmo....
    Iris

Kuchtík Kocour Garfield's Avatar
    Členem od
    25.11.2011
    Místo
    Vysočina

To jsem zkusil. Jakmile se to smotá za vlhka, neschne to. V suchém stavu nelze smotat. Ale hledal jsem v kuchařce a našel jsem na to udělátor. Je to držátko a k tomu je připojena oska, na které je cca 10 ostrých koleček s mezerou cca 4-5 mm. Pak už chápu, jak mohla nakrájet metrové, stejné nudle.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Pravidla přispívání