videorecepty ekucharka.netgalerie ekucharka.net

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se výsledky 11 až 18 z 18

Téma: Celerový salát

Šéfkuchař
    Členem od
    29.12.2008
    Místo
    Č.BUDĚJOVICE

Default Re: Celerový salát

Věruše-salát vypadá moc dobře a určitě ho udělám,protože manžel má vařený celer rád a tak asi uspěju díky .babi

Šéfkuchař Jana H.'s Avatar
    Členem od
    17.02.2008
    Místo
    Dvůr Králové n.L.

Věruše, přesně tuto pomazánku jsem měla na mysli. Jen nedávám půl na půl, ale dávám víác celeru, tak jeden větší celer a jednu menší mrkev. Dál ještě půl na půl zakysanku a majonézu. Ale ta si je, že? Já ten recept mám od sousedky, když mi to nabízela, tak jsem dost váhala,ale pak abych neurazila a pak jsem se musela krotit, abych jim to všechno nesnědla.
    Jana H.

Šéfkuchař Věruše's Avatar
    Členem od
    25.07.2008
    Místo
    Jablonec nad Nisou

My tuhle pomazánku dělali doma. Mamka, když ho poprvé dělala, tak nás do toho nutila. Nikdo jsme to nechtěli jíst. Pořád nám říkala: Vůbec nevíte o co přicházíte. Tak jsem se obětovala a ochutnala. Překvapilo mě to jak to bylo šťavnaté a dobré. Od té doby dělám chlebíčky většinou s touto pomazánkou. Buď pak obložím jako klasický chlebíček, tzn. salám nebo šunka, okurka, vejce, paprika a nebo na to položím jen kousek citronu a salát polníček. Je to fakt mňamka. Věruše
    Věruše

Členem od
    25.07.2008
    Místo
    Jablonec nad Nisou

Babi, jesliže má tvůj manžel rád vařený celer, zkus mu udělat hovězí na celeru. Je to taky jednoduché jídlo a fakt dobré.
    Jednoduše dáš do kastrlolu na rozpálený olej zatáhnout plátky hovězího (zadní, roštěnky), pak to osolíš, opepříš, podleješ troškou vody a přidáš 1 kostku Masoxu nebo Vývar (ten je lepší) a dusíš do poloměkka. Pak tam přidáš nakrájený celer na asi 1cm široké plátky a společně dusíš do měkka. Bude to šťáva, ne omáčka, tak tam moc vody nedávej. Ale pozor ať se ti to nepřipálí. Musí tam zbýt takový sosík. Čím víc celeru, tím je to lepší. Kdyby se ti ten celer rozvařil, není to vůbec na škodu. Podává se to s bramborovým knedlíkem. A to je celé.
    Já to většinou dělám v papiňáku, všechno dohromady, čož se mi určitě celer rozvaří. Ale to vůbec nevadí. Pak jen vydusím tu vodu a je hotovo. Je to rychlé a je to fakt moc dobrý. Věruše
    Věruše

Šéfkuchař
    Členem od
    29.12.2008
    Místo
    Č.BUDĚJOVICE

Věruše-salát byl výborný mňamka a to hovězí s tím celerem taky udělám,protože bram.knedlík má manžel taky rád to bude pro něj" eňo ňuňo" dík babi

Členem od
    25.07.2008
    Místo
    Jablonec nad Nisou

Ahoj babi, recept na hovězí na celeru jsem hodila i s fotem do receptů. tak se tam jukni. Věruše
    Věruše

Šéfkuchař
    Členem od
    29.12.2008
    Místo
    Č.BUDĚJOVICE

Dekuji juknu babi

Šéfkuchař Dorka's Avatar
    Členem od
    08.01.2013

Ahojky Věruše, ty si expert na zelerový šalát, resp.pomazánku,aj ostatné dievčence to okúsili a je tu v sekcii šalátov aj šalát od Zuzany1.
    Tak mám aj ja zelerové obdobie a ponúkam na vyskúšanie zelerovú pomazánku:
    1zeler/100g/, jablko/50g/, biely jogurt/80g/, tavený syr/asi 8malých trojuholníčkov/, citrónová šťava, horčica/čajová lyžička/.
    Postrúhaný zeler a jablko pokvapkáme citrónovou šťavou, aby nezhnedli.
    V miske si vyšľaháme tavený syr s jogurtom, pridáme horčicu, zeler s jablkom. Dosolíme. Podávam na bagete, alebo chlebíku.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Pravidla přispívání