videorecepty ekucharka.netgalerie ekucharka.net

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se výsledky 1 až 10 z 13

Téma: Bryndzové pagáčky

Šéfkuchař iris's Avatar
    Členem od
    01.08.2008
    Místo
    Ústí nad Labem

Default Bryndzové pagáčky

bryndzov25O g hladké mouky, 18O g. Hery, nebo másla, 18O g bryndzy, trochu pálivé papriky,sůl,1 žloutek, kypřící prášek, bílek co zbyl na potření a kmín na posypání, případně ještě trošku soli.

Mouku přeseju,/aby tam byl vzuch/přidám prášek do pečiva, zamíchám, pak na kousky změklou Heru, bryndzu a trošku soli, žloutek .
    dobře zapracuji těsto, pomoučím si vál a vyválím těsto , asi na 1 cm, vykrajuji kolečka, co mám na vánoční cukroví, potřu bílkem a posypu kmínem, může se použít sezam, trošku hrubé soli, ale já to mám nejradši jen s kmínem.Upeču dorůžova, je to křehounké a moc dobré, vydrží dlouho, dělám to hlavně na oslavy k vínu a na vánoce, když už je přeslazeno.
    Poslední úpravu provedl(a) iris; 23.02.2011 v 08:51.
    Iris

Šéfkuchař
    Členem od
    30.01.2009

Default Re: Bryndzové pagáčky

Taky zajímavé s čím vším se dají dělat pagáčky,co?

Šéfkuchař iris's Avatar
    Členem od
    01.08.2008
    Místo
    Ústí nad Labem

Default Re: Bryndzové pagáčky

Jaruš, máš pravdu, tam se můžou přidat škvarky, nebo jak ty jsi psala ten recept, uzený sýr, jednou jsem je dělala s chili paprikou a pak to mělo teda grády.
    já jsem se ustálila na těch bryndzáčkách, pa, pa
    Iris

Šéfkuchař Beata.H's Avatar
    Členem od
    25.12.2010
    Místo
    Rakovník

Smile

To jsem nikdy nejedla,ale vypadají skvěle,a podle receptu se mně to moc líbí,takže to asi vyzkouším.
    BEA

Šéfkuchař iris's Avatar
    Členem od
    01.08.2008
    Místo
    Ústí nad Labem

Beatko, můžš tam dát nějaký sýr výraznější chuti, třeba nějaký plesnivý, nebo Nivu, ale ona ta bryndza tam není tak cítít, já ji taky normálně nejím, je to rychle udělané a fakt křehoučké . Ahoooooj
    Iris

Šéfkuchař
    Členem od
    16.03.2009

Iris ty jsou super-jedla jsem jen pagáčky škvarkové a uvnitř s povidlama,ale neměly chybu...a tyto na slano-super!!!!
    LENKA

Šéfkuchař
    Členem od
    11.02.2010
    Místo
    Brno

3 bryndzovIris, díky za perfektní recept. Chce to vyválet, jak doporučuješ těsto určitě na 1 cm nebo i 1,5 cm. První plech jsem je udělala moc nízké a byly už takové sušší a málo křehké a jak jsem nechala těsto vyšší tak super. Jsem zvědavá jaké budou zítra, chtěla bych si je na konci týdne předpéct také o den dříve, tak uvidím.
    ZDENY

Šéfkuchař iris's Avatar
    Členem od
    01.08.2008
    Místo
    Ústí nad Labem

Zdeny, vydrží hodně dlouho, já je dávám do plechové krabičky a vydrží takhle křehoučké i tři týdny... vyzkoušeno !!!
    Iris

Šéfkuchař
    Členem od
    11.02.2010
    Místo
    Brno

Iris, i dnes jsou fakt křehounké. Na tři týdny, to bych je musela u nás zavřít do trezoru. Věřím však, že budou dlouho dobré. Krásně pořád voní , do těsta jsem použila máslo. Už jsem psala ve fotogalérce, že teď jsem šla na jistotu, ale příště vyzkouším jak doporučuješ s nivou a jinou posypkou. Byla jsem i překvapená, že jich bylo 2 a půl plechu, ty první jsem ale dělala nižší, tak možná i proto.

ZDENY

Šéfkuchař Sonia's Avatar
    Členem od
    28.07.2009
    Místo
    Toskánsko

Potvrzuji, že pagáčky jsou fantastické a že dlouho nevydrží, zvláště když jsou kolem kyseliny, jako jsme byli my!!!
    Soňa

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pagáčky
    By Jaruš in forum Pečené slané
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 03.06.2009, 15:12
  2. Škvarkové pagáčky
    By milkad1 in forum Pečené slané
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 11.09.2008, 12:30

Pravidla přispívání