videorecepty ekucharka.netgalerie ekucharka.net

Zobrazují se výsledky 1 až 3 z 3

Téma: bramborový knedlík vařený v páře

Šéfkuchař Alena Jankova's Avatar
    Členem od
    26.02.2009
    Místo
    Ústí nad Labem

Default bramborový knedlík vařený v páře

1 kg vařených brambor, 20 dkg hrubé mouky, 10 dkg krupice, 1 vejce, lžička soli.
    Najemno nastrouhané nebo umleté brambory zpracujeme s ostatními surovinami v těsto.
    Vytvoříme podlouhlé šišky . Knedlíky z brambor před nebo na začátku uskladnění můžeme
    podsypat při tvoření šišek Solamylem (bramborový škrob).
    Vaříme v páře 20 - 25 minut dle velikosti.

Náhledy příloh
    Poslední úpravu provedl(a) Alena Jankova; 09.09.2011 v 22:40.
    Alena J

Šéfkuchař jesterka's Avatar
    Členem od
    04.02.2009
    Místo
    Hrušovany u Brna

Ali recept vypadá lákavě,vzhledem k tomu,že nejsem moc kamarádka vaření knedlí ve vodě (i kynutých),který už dělám dlouho v páře a jsou krásně měkoučký,jen je po vytažení potřu trošku olejem aby neoschly.Jenom mám dotázek,jak poznám,že je uvařený?U kynutého lze poznat špejlí,ale u bramborového si nejsem jistá.Každopádně zkusím.Taky se mi urodily 2 krásnáý dýně na zahrádce,z které bych chtěla zkusit zelí,slýchávám,že je moc dobrý.K tomu tenhle knedlík,pořádný kus pečenýho a bude bezva oběd...
    Děkuju za recept,určitě vyzkouším.Ještě dnes dám uvařit brambory...
    Radka

Šéfkuchař jesterka's Avatar
    Členem od
    04.02.2009
    Místo
    Hrušovany u Brna

Tak jsem knedlíky dělala až dnes,ale nešly mi brambory moc srouhat,ačkoli jsoutakový ten typ rozpadacích,tak jsem je rozmačkala šťuchadlem.Z toho důvodu jsou v knedlích kousky brambor,ale to vůbec nevadí.Do těsta na 1kg brambor jsem přidala asi tak 1/2 bílku co mě včera zbyl z vdolků,aby šlo líp spojit,protože brambory byly takový sušší.Knedle se nádherně tvarovaly,ale po 25min jsem jeden rozpůlila a ještě nebyl hotový.Tak ještě asi 5-7min. dovařila.Měla jsem šišky asi krapet silnější,aby vešly do hrnce.Chce to vychytat čas vaření jako já.v 38 letech jsem se konečně naučila dělat bramborový knedlík a to moc dobrý,děkuju Alenko.knedlík 2menší.jpgknedlík 1menší.jpg
    Radka

Pravidla přispívání